ପିଆଜ କୁ ଏହି ଜାଗାରେ ଘଷିବା ଦ୍ୱାରା ଯେଉଁ କମାଲ ଫାଇଦା ମିଳେ.. କାହାକୁ କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ

Onion

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ, ପିଆଜ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଗୁଣରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ। କଟା ପିଆଜ ଗୁଡ଼ିକ ଆମ ଖାଦ୍ୟକୁ ସ୍ୱାଦ ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ଏଥିରୁ ମିଳୁଥିବା ଉପାଦାନଗୁଡ଼ିକ ଅନେକ ଭିଟାମିନ ଖଣିଜ ଲବଣ ଆବଶ୍ୟକତା ଆମ ଶରୀରରୁ ଦୂର କରେ। ଏହା ଅନେକ ରୋଗ ଦୁର୍ବଳତା କୁ ଭଲ କରେ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆମ ଶରୀରରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ।

Onion

ବଢୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଚାପ ଖାଇବା ପିଇବା ଅବହେଳା , ଅନେକ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ଅଜାଣତରେ ଜନ୍ମ ହେଉଛି। କିଛି ରୋଗ ସାଧାରଣ ସବୁବେଳେ ମଧ୍ୟରେ ହୁଏ କିନ୍ତୁ ଆଉ କିଛି ରୋଗ ଅଛି ଯାହା ଏକ ସହଯୋଗରେ କିମ୍ବା କେବଳ ବୟସ ବୃଦ୍ଧିରେ ଦେଖାଯାଏ । ଆଜି ଏହି ରୋଗ ହେଉଛି “ଅସମୟରେ ବାଳ ଝଡ଼ିବା “ଏହି ରୋଗ ବିଷୟରେ । ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି। ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ କିଛି ଲାଭ ହୁଏ ନାହିଁ। ବାଳ ନିୟମିତ ଝଡ଼ି ଚାଲିଥାଏ। ଏହାକୁ ଅବହେଳା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଲୋକମାନେ ଶୀଘ୍ର ଚନ୍ଦା ହୋଇଯାଆନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ ପିଆଜର ଏକ ଖଣ୍ଡ ଏହି ରୋଗକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠିକ କରିପାରେ । ଏଥିପାଇଁ ଏକ ପିଆଜର ଏକ ଖଣ୍ଡ ନିଅ, ଯେଉଁଠାରେ ତୁମର କେଶ ଖସିଯାଏ କିମ୍ବା ଦୁର୍ବଳ ହୁଏ । କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଏହା କରନ୍ତୁ, ଏହା କେଶ ନଷ୍ଟ କିମ୍ବା କେଶ ଝଡ଼ିବା ବନ୍ଦ କରିବ।

Onions

ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ସୋରିଷ ତେଲ ଏବଂ ପିଆଜ ରସ କୁ ମିଶାଇ ଏହାକୁ ଗରମ କରି କେଶ ର ମୂଳରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ କେଶ ମଜବୁତ ହେବ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ନୂଆ କେଶ ଉଠିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ। ଏଭଳି ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *