ଗାଈ କ୍ଷୀର ନା ମଇଁଷି କ୍ଷୀର? କେତେ ପରିମାଣ,କେବେ କେମିତି ପିଇବା ଉଚିତ କ୍ଷୀର।

milk

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ, କ୍ଷୀର ଏକ ଜୈବିକ ଉପାଦାନ ଅଟେ।ଏଥିରେ ଅନେକ ଭିଟାମିନ ମିନେରଲ ରହିଥାଏ। ଏହା ଆମକୁ ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆହାର ସମାନ ଶକ୍ତି ଯୋଗାଇଥାଏ। ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣା ଯେ କ୍ଷୀର ଆମର ଶରୀର ପାଇଁ ବହୁତ ଜରୁରୀ । ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଆହାର । କେବଳ ଖାଲି ପିଲାଙ୍କୁ ନୁହେଁ ବଡ଼ ମାନେ ମଧ୍ୟ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଉଚିତ୍‌ କିନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା ସେତେବେଳେ ମିଳିବ , ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ପିଇବାର ସଠିକ୍‌ ସମୟ ଓ ତରିକା ଜଣାଥିବ। ଗାଈ କ୍ଷୀରରେ କମ ଫ୍ୟାଟ ଥିବା ବେଳେ ମଇଁଷି କ୍ଷୀର ରେ ଅଧିକ ଫ୍ୟାଟ ଥାଏ ଯାହା କି କୋଲେଷ୍ଟ୍ରୋଲ ବଢିବା ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ।

milk

କ୍ଷୀର ଶରୀର ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ଏହାର ଗ୍ରହଣ ହେତୁ ଆମେ ଶକ୍ତି ପାଇଥାଉ ଏବଂ ଆମର ଗ୍ରହଣ ଆମ ଶରୀରରେ କ୍ୟାଲସିୟମ ଅଭାବକୁ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ ।ସମାନ କଥା ବିଷୟରେ କୁହନ୍ତୁ, ଆୟୁର୍ବେଦରେ ହଳଦୀ ଏକ ଔଷଧ ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ।ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଅନେକ ରୋଗ ମୂଳରୁ ଦୂର ହୋଇଯାଏ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଯଦି ହଳଦୀକୁ କ୍ଷୀରରେ ମିଶାଇ ମଦ୍ୟପାନ କରାଯାଏ, ଏହା ଶରୀରକୁ ଅନେକ ଲାଭ ଦେଇଥାଏ

ହଳଦୀ କ୍ଷୀର ପିଇବାର ଲାଭ:- ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଆଘାତ ପାଇଥାଏ, ତେବେ ହଳଦିଆ କ୍ଷୀର ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ! କାରଣ ହଳଦୀରେ ଗୁଣ ଅଛି ଯାହା ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ।

milks

ମୁହଁର ସୌନ୍ଦର୍ଜ୍ୟ ବଢାଇବା ପାଇଁ ହଳଦୀ କ୍ଷୀର ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ। ନଖ, ପିମ୍ପଲ୍, ଯନ୍ତ୍ରଣା,ଡର୍କ ସର୍କଲଗୁଡିକ ଏହାର ବ୍ୟବହାର ସହିତ ସମାପ୍ତ। ଏବଂ ଚେହେରା ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହୋଇଯାଏ।

ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ହଳଦୀ ସହିତ ପିଅନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କର ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନ ଠିକ୍ ରହିଥାଏ। ଶାରୀରିକ ଦୁର୍ବଳତା ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ହଳଦୀ କ୍ଷୀର ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ।

କ୍ଷୀର ପିଇବାର ସଠିକ୍‌ ସମୟ–

କ୍ଷୀରର ସେବନ ସକାଳ ସମୟରେ ଜଳଖିଆରେ କରାଯାଇପାରେ। କିନ୍ତୁ ଏହି କଥାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିଥିବେ କ୍ଷୀର ସହ ଆପଣ ଜଳଖିଆରେ ଏମିତି କିଛି ନଖାଆନ୍ତୁ , ଯେଉଁଥିରେ ଲୁଣର ଉପଯୋଗ ହୋଇଥିବ। କ୍ଷୀର ସହ କେବେ ବି ଲୁଣ ଖାଇବା ଉଚିତ୍‌ ନୁହେଁ ।

ଆପଣ କ୍ଷୀର ଦିନରେ ବା ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ପିଇ ପାରିବେ । କିନ୍ତୁ ଏହି କଥାକୁ ଧ୍ୟାନ ରଖିଥିବେ ଯେ, କ୍ଷୀର ପିଇବା ତୁରନ୍ତ ଲୁହ ବା ଖଟା ଜିନିଷ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାର କେତେ ସମୟ ପରେ କ୍ଷୀର ପିଇବ –

ଆପଣ କ୍ଷୀରକୁ ରାତିରେ ଖାଇବା ପରେ ପରେ ହିଁ ପିଇ ପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଖାଇବା ଓ କ୍ଷୀର ଭିତରେ ଅତି କମ୍‌ରେ ୨ ଘଣ୍ଟା ବ୍ୟବଧ୍ୟାନ ରହିବା ଉଚିତ୍‌। ସେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ପୁରା ଲାଭ ମିଳିପାରିବ।ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାର ତୁରନ୍ତ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଫୁଡ୍‌ ପଏଜନିଂ , ଗ୍ୟାସ୍‌ , ବଦହଜମୀ, ବାନ୍ତି ଆସିବା , ପେଟ ପୀଡ଼ା ଭଳି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇପାରେ। ଏହା ଏଥିପାଇଁ ହୋଇଥାଏ କାରଣ ଲୁଣ ଓ ତେଲରେ ତିଆରି ଭୋଜନ ଓ କ୍ଷୀର ପରସ୍ପର ବିରୋଧି ପ୍ରକୃତିର ଅଟନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏହିଭଳି ସୂଚନା ପ୍ରତିଦିନ ନେଇ ଆସିଥାଉ,ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରିବା ସହ ଅଧିକ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ,ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *