ଛୋଟ ଝିଅମାନେ ନିଜଠୁ ବୟସ୍କ ପୁରୁଷଙ୍କ ପ୍ରତି କାହିଁକି ଆକର୍ଷିତ ହୁଅନ୍ତି, ଏହାର କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବ |

‘ପ୍ରେମ’ ଏହି ଶବ୍ଦର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ବହୁତ ଜଟିଳ | ଏହା ଯେକୌଣସି ସମୟରେ, ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ, ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ସହ ବି ହୋଇପାରେ | ଯେତେବେଳେ ପ୍ରେମ ନାମକ କୀଟ କାମୁଡ଼େ, କିଛି କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ବିଶେଷ କରି ଝିଅମାନେ ପ୍ରେମ ପ୍ରତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗମ୍ଭୀର | ଥରେ ସେ କାହାକୁ ହୃଦୟରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ, ସେ ତାଙ୍କୁ କେବେବି ଛାଡନ୍ତି ନାହିଁ | ଆପଣ ମାନେ ଏହି କଥାରେ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ଭାବରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିବେ ଯେ ଅଧିକାଂଶ ଝିଅ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ବୟସ୍କ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରେମ ରଖିବାରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ସେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ବିବାହ କରନ୍ତି | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଯେତେବେଳେ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ କଥା ଆସେ, ସେମାନେ ବିବାହ ପାଇଁ ନିଜଠାରୁ ସାନ ଝିଅଙ୍କୁ ଖୋଜନ୍ତି | ଆପଣ କେବେ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି କି ଏହି ଝିଅମାନେ ନିଜଠାରୁ ବଡ ପୁଅମାନଙ୍କୁ କାହିଁକି ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି?

ଲୋକମାନେ ପ୍ରେମରେ ବୟସ ଦେଖନ୍ତି ନାହିଁ | ଆମେ ମଧ୍ୟ ଏହି କଥାକୁ କିଛି ଥର ଶୁଣିଛୁ ଏବଂ ଦେଖିଛୁ | ବର୍ତ୍ତମାନ, ଯଦି 4-5 ବର୍ଷ ବୟସରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଅଛି, ତେବେ ଏହା ଚାଳିଯାଏ | କିନ୍ତୁ କିଛି ଝିଅ ପୁରୁଷଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଦୁଇଗୁଣ ହୃଦୟ ଛୋଟ ହୋଇଥାନ୍ତି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆଜି ଆମେ ଏହା ପଛରେ ଥିବା ଲୁକ୍କାୟିତ କାରଣଗୁଡ଼ିକୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ | ଆଜି ଆପଣ ଜାଣିବେ ଝିଅମାନେ ବୟସ୍କ ପୁରୁଷଙ୍କ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଆଗ୍ରହୀ କାହିଁକି?

love

ବୁଝିବା କ୍ଷମତା : – ସବୁବେଳେ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କର ବୁଝିବାର କ୍ଷମତା ଅଧିକ ଥାଏ । ତେଣୁ ଝିଅମାନେ ଭାବନ୍ତି କି ଯଦି ସେମାନେ ନିଜଠାରୁ ବଡ ପୁଅକୁ ନିଜର ହୃଦୟ ଦେବେ , ତେବେ ସେ ତାଙ୍କୁ ଠିକ ସେ ବୁଝିବ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଠିକ ସେ କେୟାର ନେବ । ଆଉ ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ପୁଅଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଝିଅମାନେ ଟିକେ ଶିଘ୍ର ପରିପକ୍ୱ ହୋଇଥାନ୍ତି , ତେଣୁ ସେ ନିଜ ମନ ମୁତାବକ ଚେହେରା କେବଳ ନିଜଠୁ ଅଧିକ ବଡ ପୁରୁଷଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖି ପାରନ୍ତି ।

ଟଙ୍କା ବା ଚାକିରୀ – ବୟସ୍କ ପୁରୁଷମାନେ ପ୍ରାୟତ  ଭଲ କାମ କରନ୍ତି | ଅର୍ଥର ଅଭାବ ନଥାଏ  | ଏଥି ସହିତ, ସାନ ପୁଅମାନେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପଛରେ ରୁହନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଅନେକ ଝିଅ  ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଭଲ ଚାକିରି ଦେଖିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରନ୍ତି |

love

କେୟାରିଙ୍ଗ – ଗୋଟିଏ ଝିଅ ପାଇଁ, ପ୍ରେମରେ ଯତ୍ନ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ଯଦି ସେ ନିଜ ବୟସର ଏକ ପୁଅକୁ ଡେଟ କରନ୍ତି, ସେଠାରେ ଅଧିକ କନଫିଉଜନ ଏବଂ ଅଧିକ ଯୁଦ୍ଧ ରହିଥାଏ | ସେହି ସମୟରେ, ଯଦି ବୟସରେ ଦୂରତା ଅଧିକ ଥାଏ, ତେବେ ସମ୍ପର୍କ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଚାଲିଥାଏ | ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ଝିଅକୁ ଛୋଟ ଭାବି ଭୁଲକୁ କ୍ଷମା କରନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | ଏଥି ସହିତ, ଝିଅଟି ପୁରୁଷଙ୍କ ବୟସ ବଡ ହେତୁ ଭଲ ଆଚରଣ କରେ ଏବଂ ଯୁଦ୍ଧ କରେ ନାହିଁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *